Rolovací garážová vrata

Prostorově nenáročný způsob uzavření garáže.

Garážová vrata nabízí pro tuto variantu moderní řešení v podobě rolovacího systému garážových vrat.

Svým konstrukčním řešením umožňují rolovací vrata maximální využití prostoru garáže bez nároku na větší stavební úpravy. Rolovací garážová vrata umožňují použití i tam, kde by jiné typy vrat nevyhovovaly.

Skládají se z hliníkových lamel vyplněných polyuretanovou pěnou, které tvoří pancíř navíjený do boxu.

Jednou z největších předností je úspora místa pod stropem garáže, nebo vedle garáže (v případě křídlových vrat).

Montují za stavební otvor (standardní montáž, která nesnižuje světlou výšku otvoru s boxem i bez boxu) či do stavebního otvoru (snižuje světlou výšku, možnost instalace pouze s boxem) nebo také přímo před něj (pokud nemáme nadpraží a nechceme snížit světlou výšku, instaluje se pouze s boxem). Rolovací garážová vrata se rolují pomocí vodících lišt do horního hliníkového boxu.

Opravitelnost a izolace!

Díky využití hliníkových lamel jsou rolovací garážová vrata velmi lehce opravitelná. Poškozenou lamelu, např. z důvodu kolize s automobilem, lze velmi jednoduše a rychle vyměnit, čímž šetříte nejen čas, ale samozřejmě také peníze. Asi není třeba zmiňovat, že v případě takovéto situace u ostatních typů vrat jsou zapotřebí vyměnit celá nebo jejich podstatná část.

Existuje zde možnost mnoha bezpečnostních prvků jako např. optoelektronická lišta, infrazávora apod.

Optoelektronická lišta při najetí na překážku ihned zastaví a předejde tak zničení vrat, nebo újmě na zdraví. Najetí na překážku detekuje okamžitě a samotný náraz a zastavení je velmi jemné. Máte tak jistotu, že se Vám ani Vašim dětem nemůže nic stát.

Pohyb pro garážová vrata zajišťuje motor, který v případě potřeby zastupuje mechanické ovládání.

Pro garážová vrata jednoznačně doporučujeme dálkové ovládání. V zimních měsících není nic pohodlnějšího než při zajíždění do garáže nevystupovat a vše pohodlně ovládat z pohodlí Vašeho auta.

Kromě dálkového ovládání nabízíme také časové, průjezdové či jiné senzory, které ještě vylepší pohodlnost ovládání Vašich nových garážových vrat. Samozřejmostí je prosvětlení garážových vrat pomocí prosvětlovacích lamel v rozsahu požadovaném zákazníkem. V otvorech těchto lamel jsou zasazena průhledová okénka. Okénka nabízíme ve velikosti 65×35 mm. V případě nároku na větrání garáže nabízíme také provzdušňovací lamely.

Garážová vrata jsou dodávány v mnoha variantách imitace dřeva i plně barevných provedeních. Na přání je možné vrata lakovat do jakékoliv barvy vzorníku RAL.

Bezpečnost, komfortní ovládání, možnost doplňkových funkcí!

Rolovací garážová vrata jsou s ohledem na svoji jednoduchou konstrukci velmi bezpečná. Ale i tuto bezpečnost musíme chápat v několika rovinách:

  • Ochrana osob a majetku: V případě přítomnosti osob nebo dalších předmětů v dráze vrat se musí použít bezpečnostní pohybová hrana. Námi používaná optoelektronická koncová lišta rychle zareaguje při najetí na překážku a předejde tak případným škodám nebo újmě na zdraví. Najetí na překážku detekuje okamžitě a samotný náraz a zastavení je velmi jemné. Máte tak jistotu, že se Vám ani Vašim dětem nemůže nic stát. Také je nutné použití pojistky proti odrolování, která zabrání rychlému pádu lamelové části vrat.
  • Ochrana vlastních vrat před poškozením: Zde je nejlepší použít infračervenou závoru, která v případě překážky v dráze vrat zabrání vratům v jejich pohybu a následnému poškození.
  • Ochrana před nezvanou návštěvou: Naše rolovací garážová vrata jsou standardně vybavené pojistkou proti nadzvednutí a radiové ovládání na vymezené frekvenci s plynule měnitelným kódem omezuje možnost kopírování ovladačů. Pro zvýšení Vašeho pohodlí můžete radiové ovladače vrat kombinovat s otevíráním vjezdové brány, osvětlením zahrady a garáže, časovými, průjezdovými nebo radarovými senzory atd.