Bambusové roletky

Bambusové rolety jsou druhem okenního stínění, které jsou vyrobeny z přírodního materiálu zvaného bambus. Bambus je rychle rostoucí druh trávy a je velmi populární pro výrobu různých výrobků, včetně nábytku a dekorativních prvků.

Bambusové rolety se skládají z tenkých proužků bambusu, které jsou pevně spojeny a umístěny horizontálně. Tyto proužky bambusu jsou často vybarveny nebo ošetřeny tak, aby přizpůsobily vzhled interiéru. Rolety mohou mít různé odstíny hnědé, přírodní barvy bambusu nebo jiné odstíny dle výběru.

Bambusové rolety mají esteticky příjemný vzhled a přinášejí do místnosti přírodní a exotický prvek. Jsou populární zejména ve stylu rustikálního, přírodního či asijského interiéru. Tyto rolety mohou být vyrobeny na míru pro konkrétní okna a jsou snadno ovladatelné pomocí šňůrek nebo řetízků.

Bambusové rolety mají také praktické vlastnosti. Můžou sloužit jako ochrana proti slunečnímu světlu a poskytovat soukromí. Navíc umožňují regulaci množství světla, které vstupuje do místnosti, a pomáhají udržovat příjemnou teplotu.

Bambusové roletky ASHA

Bambusová roletka je ovládaná provazem s brzdou. Toto ovládání umožňuje libovolné nastavení výšky stažení tkaniny. Roluje se směrem nahoru do úhledného balu. Ve srolovaném stavu je bal schován za pruh zástěny stejného typu tkaniny, ze kterého je roletka vyrobena.

Vzorník

Bambusové tkaniny
B1
B2
B3
B4
B5
B6
B7
B8
B9
B10
B11
B12
B13
Dřevité tkaniny
D1
D2
D3
D4
D5
D6
D7
D8
D9
D10
D11
Jutové tkaniny
J1
J2
J3
J4
J5
J6

Bambusové roletky FEBA

Jedná se o elegantního představitele bambusové roletky, který je ovládán provázkem s brzdou. Toto ovládání rovněž umožňuje libovolné nastavení výšky stažení tkaniny. Dřevitá tkanina se postupně skládá směrem nahoru, čímž vzniká pravidelné řasení.

Vzorník

Bambusové tkaniny
B1
B2
B3
B4
B5
B6
B7
B8
B9
B10
B11
B12
B13
Dřevité tkaniny
D1
D2
D3
D4
D5
D6
D7
D8
D9
D10
D11

Bambusové roletky EDESA

Moderní představitel bambusových roletek spojuje moderní, technické a designové provedení. Vyráběn je pouze z přírodní jutové tkaniny. Navíjení tkaniny na hřídel roletky je ovládáno mechanismem s brzdou a řetízkem. To umožňuje libovolné nastavení výšky stažení tkaniny.

Vzorník

Jutové tkaniny
J1
J2
J3
J4
J5
J6

Zaměření a montáž

Montáž roletek svépomocí

Vlastní montáž žaluzií Vám – zejména u více oken – ušetří spoustu peněz za montážní firmu a kilometrovné.

Máte obavu, že montáž žaluzií nezvládnete? Mrkněte na video – nepotřebujete žádné speciální nástroje ani drahé řemeslníky. Celá montáž je jednodušší, než sestavení domečku z lega. A pokud budete potřebovat rychlou radu, volejte na 777 25 60 65.

Ke správnému zaměření oken budeme potřebovat:

  • metr (nejlépe nám poslouží svinovací)
  • tužku a papír (na zapisování rozměrů)

Při zaměřování oken pro žaluzie potřebujeme znát:

  • šířku zasklívací lišty
  • výšku zasklívací lišty
  • hloubku zasklívací lišty

Zaměřování oken se šikmými zasklívacími lištami

Měříme šířku

Šířku zasklívací lišty měříme těsně u skla (až za gumovým těsněním). Metr přitiskneme těsně k začátku levé vnitřní hrany a vedeme ho kolmo k pravé vnitřní hraně zasklívací lišty.

V případě, že bychom měřili rozměr mezi gumovým těsněním lišt, byla by mezera mezi oknem a žaluzií příliš velká.

Pokud ovšem máme stará dřevěná paneláková okna, platí zde výjimka, kdy se měří rozměr těsně u skla mezi těsnícími gumami!

Je dobré pro kontrolu změřit šířku na třech různých místech (nahoře, ve středu okna a dole). Pokud by se rozměry lišily, z nejmenšího naměřeného rozměru odečteme 2 – 4 milimetry.

Měříme výšku

Výšku změříme naprosto stejným způsobem, jako jsme změřili šířku. Měříme podél levé i pravé strany křídel. V případě odlišnosti naměřených rozměrů se jako výška udává nejmenší naměřená vzdálenost.

Měříme hloubku

Hloubku musíme změřit proto, abychom si byli jisti, jestli bude mít horní profil žaluzie dostateční prostor pro usazení. Měříme od skla až na okraj lišty. U oken, kde naměříme malou hloubku (záleží na výrobci žaluzií – někteří udávají méně než 18 milimetrů, jiní méně než 16 nebo 15 milimetrů), se musejí použít distanční podložky.

Stará plastová okna, dřevěná okna a okna s izolačním trojsklem mívají příliš mělké zasklívací lišty.

Co jsou distanční podložky pod žaluzie?

Distanční podložky mají za úkol podložit žaluzii v místě jejího uchycení na křídle okna.

Zaměřování oken se zasklívacími lištami kolmými ke sklu

Měříme šířku

Postup měření je úplně stejný jako u oken se šikmými zasklívacími lištami. Měříme těsně u skla mezi zasklívacími lištami (za gumovým těsněním), avšak je nutné od naměřeného rozměru odečíst 2 milimetry na každé straně, aby lamely měly prostor pro pohyb nahoru a dolů.

Měříme výšku

Výška se měří stejně jako u oken se šikmými zasklívacími lištami. Protože žaluzie z výroby mívají vždy nějaký přesah, není potřeba nic přičítat nebo odečítat od naměřeného rozměru. Nemělo by se tedy v žádném případě stát, že by žaluzie byla příliš krátká.

Měříme hloubku

Rozměr hloubky okenní lišty zjistíme taktéž naprosto stejným způsobem, jako jsme zjišťovali u oken se šikmými zasklívacími lištami.